Een ambitieuze vereniging die verenigt!

Nieuwsbrief

Weet wat er speelt bij jouw vereniging. Meld je aan voor de wekelijkse nieuwsbrief.


Typ bovenstaande code over.

Gevoelig pak slaag voor SJC: 1-5

Marcel IJzendoorn was na afloop van de verloren wedstrijd tegen De Zouaven meer dan duidelijk: ’dit was de slechtste dag van SJC in de afgelopen 3 jaren. We hebben nu ruim 10 dagen de tijd om met elkaar te zien hoe we ons kunnen verbeteren. Het is  vooral aan de ploeg om zelf in de spiegel te kijken en zich af te vragen hoe het zo mis heeft kunnen gaan.’
 
De Zouaven, nummer 12 op de ranglijst. Het leek een mooie gelegenheid voor SJC om het thuispubliek, na de verloren wedstrijd tegen Westlandia, weer iets moois voor te schotelen. Maar de ploeg kon de goede bedoelingen geen moment waarmaken. Sterker, de zwartwitten vielen al in de openingsfase doorzichtig door de mand. Gelijk in de 2e minuut al, werd een verre ingooi volkomen verkeerd beoordeeld waardoor het direct al 0-1 werd. IJzerman daarover: ‘Ik heb de jongens 24 keer gewaarschuwd voor de verre ingooi waaruit De Zouaven de laatste weken met regelmaat scoren. Kennelijk is er niet geluisterd want we hebben allemaal kunnen zien hoe lichtzinnig er met mijn waarschuwingen is omgegaan.’
Na deze enorme tegenslag leek SJC zich heel langzaam te herpakken. Een afstandsschot van Mark Turk, een inzet van Van Trigt en een kopkans voor Wisselink na een goed genomen corner waren vertwijfelde wapenfeiten. Met vervolgens opnieuw  een situatie van zeer matig uitverdedigen gevolgd door een slimme counter door de as met als gevolg een tweede Grootebroekse tegentreffer: 0-2.
Vlak voorrust kwam SJC nog  op 1-2  toen Sven Wisselink vanuit een corner uiteindelijk de bal het doel in joeg.
 
Het zou dus in de tweede helft moeten gebeuren maar opnieuw kwam SJC met een totaal gebrek aan scherpte binnen de lijnen. En nog binnen de 60 seconden was het 1-3. Een verre ingooi werd eerst nog uitverdedigd maar nadat de bal opnieuw in het strafschopgebied werd gebracht verdween de bal o zo knullig met een boogje in het net achter Lex Hoogervorst. IJzerman was na afloop ook daarover duidelijk: ’Vandaag heb ik met grote letters op het bord gekalkt: Gemakzucht is dodelijk. Toch ontbrak de juiste instelling en miste ik bij de jongens de juiste mentaliteit.’
Tijdens de wedstrijd had de coach zijn ongenoegen al laten blijken toen hij zijn ploeg toeriep: ‘Kom op SJC. Durf eens een beetje oorlog te maken.’ Die boodschap werd echter nauwelijks gehoord en een 4e treffer liet dan ook niet lang op zich wachten. Hoogervorst zette bij een vrije trap van zo’n 20 meter de muur volkomen verkeerd neer en de ingeschoten bal kon zomaar in een volkomen vrijgelaten hoek binnen vallen: 1-4.
Dat het vervolgens ook nog 1-5 was minder interessant dan de rode kaart waarop Jordy Groot werd getrakteerd. Een ontzettend theoretische straf zonder enig gevoel van sportbeleving  voor een overtreding op zogenaamd een doorgebroken speler zo’n 45 meter van het doel. ‘Zo’n overtreding die door Bas Nijhuis zeker zou zijn weggewuifd’, was een opmerking hierover op de tribune.
SJC leed dus een gevoelige nederlaag tegen een ploeg die wel met de juiste instelling de strijd  had gestreden.
 
Voor SJC wacht donderdagavond aan de Lageweg een bekerwedstrijd tegen Fusie Club Oudewater. Een zaterdag 2e klasser die o.a. uitkomt tegen Foreholte, Docos en ASC. En nadrukkelijk, met het minst aantal verliespunten, een serieuze kampioenskandidaat is. Eveneens met strijdlust en inzet als belangrijkste wapenfeiten. Voor SJC  dus zeker geen makkie om door te dringen tot de laatste 16 in de bekercompetitie. Die uiteindelijk deelname kan opleveren aan het toernooi om de grote KNVB-beker.

Voor de samenvatting van deze wedstrijd klik hier.